• hecfprg

Zeitreisemaschine I

Aktualizace: 10. úno 2019

trocha textu o podzimním výletu do Berlína a Kodaně..


Uběhl týden, co jsme se vrátili z Islandu. Ještě naplněni zážitky a čerstvými vzpomínkami jsme se rozhodli vybrat cíl, pro naši další výpravu. Jelikož jsme samozvaní seveřané a milujeme skandinávské země, cesta do Dánska byla naprosto logická. Původní plán byl let Praha – Kodaň, který jsme nakonec lehce upravili. Bydlíme v Holešovicích a dlouho nás zajímalo, jak vypadá skutečné hipsterské jádro v Berlíně (naše místní jádro v Liberálu už nám nestačilo).


Během obvyklého pracovního pondělí jsem objednal letenky. Let z Prahy do Kodaně byl se společností ČSA. Výlet byl rozdělen do dvou dnů v Dánsku a dvou dnů v Německu. Let z Kodaně do Berlína byl u společnosti EasyJet.


Termín byl jasný. Začala rešerše míst, která jsme chtěli navštívit. Flat-lay fotku jsme tentokrát vynechali. Telefony jsme začali plnit fotkama z Pinterestu a Instagramu. Nedokážu pochopit, proč všichni „hejtujou“ společnost Ryan Air. Letět s ČSA byl opravdu nápad na hovno. Ani tak mi nevadí, že jsme měli 40-ti minutové zpoždění. Daleko víc mě serou ty „komunistický“ potahy na sedačkách a hlavně to minimum místa na nohy, které je pro mě neodpustitelné. Děkuji, že jsem celý den v Kodani hledal kotníky.


V životě dělám dost často dobré skutky. V metru a vlacích pouštím staré lidi sednout, pomáhám slepcům, daruji finanční příspěvek na pejsky, kupuji si maličkost na boj s rakovinou, nebo pomáhám cizincům v Praze. A jak se mi to vrací? Co pro mě paní štěstěna připravila? Zcela nevědomky jsem koupil letenky na termín, kdy hrála v Kodani fotbalová Slavia Praha. A tak jsme s Anetkou taky hráli... cizince, kteří rozhodně nejsou z ČR. Cesta z Kodaňského letiště je super. Metro vás odveze do centra do 20 minut, a to i přesto, že se vyhýbáte elitě našeho národa, která přijela fandit.



Ubytování v Dánsku jsme měli přes Airbnb. Dle instrukcí jsme měli klíče od bytu v trezoru, který byl připnut na černém kole před domem. Naneštěstí bylo před domem asi 47 černých kol. Jednalo se o velmi malýt byt, který působil krásným designem se severskými detaily. Bohužel jsme si neuvědomili, že v nabídce ubytování chyběli fotografie koupelny a záchodu. A tak jsme se sprchovali, čistili zuby a zároven seděli na toaletě. Ano. „Koupelnozáchod“ byl neuvěřitelně malý. Jelikož se řídíme heslem, raději malá koupelna nežli společná, nerozhodilo nás to.


#Kodaň je krásné město s úžasnou architekturou. Zjistili jsme, že opravdu milujeme cihly. No a ty kola? Jako milovník starých favoritů jsem byl v blahu. Jen málokdy narazíte v Kodani na trekové kolo nebo nějaké podobné. S takovým stylem jezdit na kole, to je opravdu přednost, kterou jsem naposled viděl ve Stockholmu. Oba dva dny jsme měli krásné, slunečné počasí. Prošli jsme tradiční i méně obvyklá místa. Porovnávali jsme v různých kavárnách #Cappuccino a #FlatWhite. Byli jsme naprosto spokojení. Celý pobyt jsme hráli „najdi čecha“ a byla fakt prdel.


Cestou na letiště se hloučky čechů zase stupňovaly, ale náš směr naštěstí nebyl Praha, nýbrž vysněný „#hipsterland“.

O pár hodin později jsme poprvé v životě poznali, jaké to je, cestovat v čase.

...






60 zobrazení

​© 2019 petr kureš